Co potřebuje dítě do školky

Do třídy

• pohodlné oblečení, které mu umožní pohyb a nebude vadit, když se ušpiní (třeba při výtvarných aktivitách)
  • přezůvky (nejvhodnější jsou uzavřené bačkory s pevnou patou a bílou podrážkou, nevhodné pantofle, cross)
  • keramický či porcelánový hrneček (za účelem dodržování pitného režimu v průběhu dne), nevhodný je plastový

Na pobyt venku

Sportovní oblečení s ohledem na počasí a roční období (starší tepláky, mikiny, boty do písku, pogumované soupravy odolné vlhku a špíně - vše dle vlastního uvážení a s ohledem na skutečnost, že dítě smí toto oblečení umazat).

Oblečení obměňujte s ročním obdobím.

Do šatny

Náhradní spodní prádlo, punčocháče, tepláky, trička, ponožky, děvčátka legíny (pro případ nehody, polití či umazání).

Holínky (podepsané a nechané v polici) a pláštěnku.

Prosíme rodiče, aby ve vlastním zájmu osobní věci dětí podepsali.

Do postýlky

Pyžamko (1x za 14 dnů si ho nosí děti domů vyprat - vždy v pátek, nezapomeňte ho v pondělí zase přinést :-)).

Na celý školní rok vybíráme hygienické potřeby

• 4 ks toaletního papíru
  • 2 krabičky papírových kapesníků (krabička s 200 ks)
  • 1 tekuté mýdlo (stačí náhradní náplň)

Žádáme rodiče, aby dětem nedávali bonbóny, žvýkačky apod.
Neručíme za poškození hraček, které si děti přinesou z domova. Respektujte pravidlo školky, že hračky z domu do MŠ nenosíme.
Prosíme rodiče, aby nás včas informovali o zdravotních potížích a omezeních.
Nemocné děti do mateřské školy nevoďte - buďte ohleduplní k ostatním.

Máte-li pochybnosti, přání, požadavky, je možné se na nás s důvěrou obrátit.